Położenie

mewa-lot1

    Mrzeżyno należy do utworzonego przez Komisję Europejską Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, który powstał w celu ochrony znajdujących się tu aż 17 unikalnych siedlisk przyrodniczych co potwierdza, że nasza okolica jest miejscem o wyjątkowym mikroklimacie, wspaniale nadającym się na nadmorskie wakacje. Warto też dodać, że mrzeżyńska plaża od wielu lat rokrocznie otrzymuje prestiżowy certyfikat „Błękitnej Flagi” – potwierdzający najwyższą dbałość o bezpieczeństwo plażowiczów, czystość wody i środowiska.

    W sezonie letnim odbywają się tu różne imprezy kulturalne z czego większość w porcie lub na plaży. Turyści lubiący podążać śladami historii w Mrzeżynie znajdą pomnik Zaślubin Polski z morzem, a także neoromański kościół z 1912 roku. Warte odwiedzenia będą również okoliczne miejscowości takie jak obwarowany XIII wiecznymi murami Trzebiatów z XVII wiecznym ratuszem, kościołem w stylu gotyckim oraz pałacem książęcym, Trzęsacz z owianymi legendą ruinami kościoła na nadmorskim klifie oraz Niechorze, w którym mieści się latarnia morska, Muzeum Rybołówstwa oraz Park Miniatur Latarni Morskich. Warto także wspomnieć o Kołobrzegu, w którym znajduje się między innymi wspaniała starówka z gotycką katedrą, latarnia morska, Okręt Muzeum ORP Fala oraz kolejny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem.

Historia Mrzeżyna

pawilon     Mrzeżyno znajduje się w centralnym punkcie okolicy o bardzo bogatej historii. Już w średniowieczu znajdował się tu port handlowo – rybacki, w roku 1806 rozpoczął swoją działalność pierwszy Dom Zdrojowy a w 1840 roku nasza miejscowość była już znanym kąpieliskiem morskim. W 1925 na stałe mieszkało tu 380 osób a szacuje się, że w ciągu całego roku obiekty wypoczynkowe odwiedzało już około 2500 gości. W 1945 roku w Mrzeżynie miały miejsce pierwsze powojenne Zaślubiny Polski z morzem.

Mapa


Polecaj nas

Lokalizacja

Szybki kontakt

Ośrodek Wypoczynkowy "MEWA"

Adres: ul. Letniskowa 28, 72-330 Mrzeżyno, Polska

Tel/fax: 91 38 66 248

Kom: (+48) 601 887 828

E-mail: owmewa@poczta.onet.pl

O.W. Marina

Apartament